Goed nieuws voor de starters! Hoorn stelt starterslening weer beschikbaar!
24 juni 2025De gemeente Hoorn stelt weer een starterslening beschikbaar voor jongvolwassenen die een eerste huis willen kopen.
Vorig jaar december drukte Hoorn op de pauzeknop, want door de grote populariteit van de startersleningen liepen de lasten, mede vanwege de stijgende marktrente, voor de gemeente op.
De raad heeft nu besloten dat er weer startersleningen uitgegeven mogen worden, maar daar is wel een aantal voorwaarden aan verbonden. Zo moet de aanvrager een sociale of economische binding met West-Friesland hebben.
Voorts wordt de lening gekoppeld aan het maximale bedrag aan hypotheek die voor Nationale Hypotheek Garantie (NHG) verkregen kan worden. Die maximale hypotheekgarantie ligt dit jaar op 450.000 euro. Daarnaast heeft de raad bepaald dat de maximale lening tien procent van de koopsom mag zijn.
Door de maximale koopsom en maximale leensom aan de NHG-grens te koppelen kan de lening meebewegen met de economie.
Ferry & Ineke
Enkhuizen"Gouden tip; als je je woning ook binnen 2 dagen wilt verkopen, moet je 4x1 eens bellen! Krijg je zeker geen spijt van. Ga maar vast inpakken."